Drevené hračky patria ku klasike. Hrali sme sa s nimi my, naši rodičia aj starí rodičia. Pod hračkou z dreva si dnes už nemusíte predstaviť len píšťalku či kocky. Drevené hračky v 21. storočí hýria farbami a tvarmi, a preto sú ideálne pre rozvoj pozornosti, vnímania, myslenia, pamäte a jemnej motoriky. Drevené a edukačné hračky sú veľmi účinným nástrojom, ktorým dokážete pozitívne ovplyvniť rozvoj dieťaťa už v ranom detstve, pretože drevenú hračku môžete začať používať už od 6 mesiaca veku dieťaťa.
Drevené hračky
- sú príjemné na dotyk, materiál je hladký a teplý
- majú v sebe vôňu prírody
- sú bezpečné, a to aj pre najmenšie deti, ktoré majú tendenciu všetko skúmať ústami
- sú odolné, a tak môžu zabávať deti niekoľkých generácií
- majú atraktívny vzhľad, ktorý poteší nielen deti, ale aj rodičov
- šetria životné prostredie. Výrobcovia drevených hračiek sa aktívne podieľajú na výsadbe nových stromov.
- podnecujú detskú tvorivosť a fantáziu
- prispievajú k rozvoju detskej motoriky, zmyslového vnímania
- sú ekologické a pre hru detí maximálne bezpečné
Hračky z dreva poskytujú deťom v rôznom veku podnetné prostredie pre učenie, hru a obohacujúcu zábavu. Efektívne rozvíjajú zručnosti, schopnosti, pozornosť detí, ich logické myslenie a inteligenciu.
V súčasnosti sa najmä u rodičov najmenších detí tešia veľkej pozornosti motorické hračky z dreva. Drevené vkladačky, zatĺkačky, prevliekačky rozvíjajú nielen jemnú motoriku detí, ale deťom pomáhajú hravou formou spoznávať farby a tvary.
Drevené a edukačné hračky |
Drevené kocky, pyramídy a puzzle z dreva prispievajú k rozvoju logického myslenia, priestorovej predstavivosti, pamäte a trpezlivosti. Vytvárajú podnetné prostredie pre rozvoj slovnej zásoby detí. Deti pri skladaní obrázkových kociek a puzzle tvoria jednoduché príbehy, a tak si zdokonaľujú svoje vyjadrovacie a komunikačné schopnosti. Tvorením vlastných príbeho sa rozvíja tiež detská fantázia.
Tvorivosť detí podporíte drevenými korálikmi a rôznymi kreatívnymi sadami. Osobité čaro má pre deti bábkové divadlo a jeho rozprávkový svet kúziel a zázrakov. Sledovanie divadelného príbehu alebo v neskoršom veku hranie vlastnej rozprávky rozvíja detskú fantáziu a kreativitu. Zároveň prispieva k rozvoju jazykových a komunikačných schopností detí a samozrejme prináša deťom radosť a tvorivú zábavu.